X
 

Články

Výročí 17. listopadu připomněl nasvícený Památník Tomáše Bati

foto Jsf Abb

Oslavy 17. listopadu proběhly tento rok opravdu netradičně, a to z důvodu mimořádných epidemiologických opatření. Většina lidí si Den boje za svobodu a demokracii připomněla z bezpečí domova. Svoboda je totiž také zodpovědnost, a tak je potřeba přistupovat i k její oslavě.

Památník Tomáše Bati se letos připojil k symbolickým oslavám 17. listopadu v rámci spolupráce s iniciativou Díky, že můžem, která již 7. rokem pořádá oslavy 17. listopadu na Národní třídě. Budova památníku byla tak v úterý 17. 11. přesně v 17:11 slavnostně rozsvícena v národních barvách spolu s dalšími více než 50 významnými památkami a institucemi po celé ČR. "Připojili jsme se k myšlence rozsvítit celorepublikově významné budovy do barev české trikolóry, a vyslat tak do společnosti zprávu, že hodnoty sametové revoluce jsou pořád živé," sdělila Zuzana Bílá, která má na starost PR & Marketing Památníku T. Bati. Kromě Památníku T. Bati se přidal například Pražský hrad, Letiště Václava Havla, Mahenovo divadlo v Brně nebo Bratislavský hrad.

Nasvícení zlínského klenotu proběhlo v doprovodu ikonické písně Modlitba pro Martu, což ještě více umocnilo tento silný moment. „Velmi mile nás potěšilo na místě vyjádření jedné z návštěvnic, která v televizním vysílání viděla, že památník slavnostně září trikolórou a aby tento okamžik nezmeškala, vydala se k němu rovnou od plotny ještě v zástěře," doplnila kuriózní zážitek Dana Macourková, vedoucí Památníku Tomáše Bati.

Za celý večer se přišlo k budově památníku podívat řádově pár desítek jednotlivců a nedocházelo k masovému shlukování návštěvníků. „Tímto děkujeme všem, kteří se rozhodli oslavit významný svátek 17. listopadu z bezpečí domova. Zároveň patří naše velké poděkování i dvojici Jsf Abb a Marian Cekota, kteří zrealizovali nasvícení památníku do národních barev. Bez nich by se tato velkolepá podívaná neobešla," doplnila na závěr Dana Macourková.